Skarbonkowe w Getin

Jeżeli Wierzyc resortowi finansów to tylko jedna czwarta dorosłych Polaków trzyma pieniądze na kontach bankowych, prawie 90 procent transakcji finansowych odbywa się za pomocą gotówki. Jeżeli tak rzeczywiście jest to jest to dość dziwna sytuacja, ponieważ realizacja transakcji finansowych na tak zwana piechotę jest dość uciążliwa. Już niedługo rząd ma zamiar zmienić to i postawić na elektroniczne pieniądze. Według projektu wszystkie wynagrodzenia za pracę, stypendia, emerytury nawet emerytury i renty mają być przelewane na konta bankowe, a transakcje finansowe mają być dokonywane za pomocą przelewów oraz kart płatniczych.
– O wiele łatwiej jest rozporządzać gotówką z konta w banku, niż brać gotówkę do kieszenie i jechać załatwiać swoje transakcje finansowe na tak zwaną “piechotę”.. Dlatego najlepiej i najprościej założyć konto w banku, więc strona rządowa oraz banki mają w pewnym sensie rację, ale i tak wybór będzie należał do właściciela gotówki. Problem tylko w jakim banku i jakie konto wybrać? – pyta jeden z klientów.
To stały dylemat od lat funkcjonujący, a wbrew pozorom nie jest to sprawa prosta. Tym bardziej, że banki w walce o klienta stosują niekoniecznie uczciwe chwyty marketingowe. Decydując się na założenie konta należy zastanowić się do jakich celów konto w banku ma nam służyć, czy do bieżących opłat, przelewów i pobierania gotówki, czy też mamy zamiar składać na nim swoje oszczędności. Jeżeli to pierwsze to zakładamy najprostsze konta osobiste z możliwością uzyskania kredytu odnawialnego, otrzymaniem karty bankomatowej. Trzeba jednak wiedzieć, że najczęściej takie konta są nie  oprocentowane chociaż niektóre banki zaczynają już oprocentowywać swoje konta osobiste. Banki nie stosują w tych przypadkach wysokich oprocentowań, bowiem zwykle ich właściciele nie posiadają większej gotówki i raczej korzystają z kredytów niż z własnych oszczędności. Dla tych, którzy zamierzają oszczędzać są przez banki przygotowane konta oszczędnościowe. Są to już konta zupełnie nieźle oprocentowane / w podobnym przedziale co lokaty bankowe/, na których składać możemy swoje oszczędności bez ryzyka, iż możemy je stracić. Warto natomiast zwrócić uwagę na konto bankowe Getin Bank.
– Czy na konto bankowe Getin Bank rzeczywiście warto zwrócić uwagę? Oczywiście warto, a szczególnie polecam internetowe “konto skarbonkowe”. Za konto internetowe w naszym banku klient nie zapłaci za jego otwarcie, za korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce, za kartę kredytową paypass oraz za przelewy internetowe. Konto skarbonkowe jest rachunkiem oszczędnościowo – rozliczeniowym prowadzonym przez Getin Noble Bank SA. Za każdą transakcję ponad 100 zł bank przelewa na konto właściciela 1 złotówkę, ale nie tylko za tę czynność bo także za założenie każdej lokaty z tego konta, a także za regularne miesięczne wpływy na kon o powyżej 1000 złotych oraz spłatę zadłużenia na karcie kredytowej. Wiecej szczegółów jest na naszych stronach internetowych – powiedział przedstawiciel banku.
Być może jest to dobra oferta dla banku, ale konto bankowe Getin Bank póki co nie figuruje w żadnym z zestawień najlepszych kont bankowych. Można więc sądzić, że inne oferty są bardziej atrakcyjne niż konto bankowe Getin Bank.
.