Ranking kont bankowych

Rachunki ROR można porównywać na wielu płaszczyznach. Każdy z nich posiada kilka funkcjonalności, które w zależności od banku będą się od siebie różnić. Dla potencjalnego klienta najważniejsze są następujące parametry: koszty związane z transakcjami, przelewami, ilość darmowych bankomatów, dostęp do konta przez internet oraz opłaty za użytkowanie karty. Właśnie na podstawie tych kryteriów stworzyliśmy nasz ranking kont bankowych.

Internetowe i bezpłatne konto bankowe nie dziwi dzisiaj nikogo. Tego rodzaju narzędzie bankowe jest dla konsumentów na wyciągnięcie ręki. Oferuje je bowiem każdy bank komercyjny. Darmowe przelewy, wypłaty z bankomatów, użytkowanie karty i szereg dodatkowych profitów – w taki sposób wyglądają opisy większości rachunków osobistych. Mimo tak atrakcyjnej oferty wiele osób przepłaca na swoim ROR nawet do kilkuset złotych rocznie. Właśnie z tego względu postanowiliśmy porównać propozycje banków w dziedzinie konta bankowego. Spośród bujnej oferty instytucji finansowych wybraliśmy kilka , które zasługują na szczególne uznanie.

Ranking kont bankowych

Bank stają na głowie aby skusić konsumentów dodatkowymi profitami. W pakiecie do rachunku możemy więc otrzymać zwrot części wydatków dokonanych za pomocą karty, premie za aktywne korzystanie z konta lub usługi typu concierge lub opieka medyczna. Większość kont internetowych jest bezpłatnych, jednak niektóre banki narzucają klientom minimalną opłatę w skali miesiąca za korzystanie z ich usług. Ostatnim parametrem jaki powinien interesować potencjalnego użytkownika jest uzależnienie możliwość konta oszczędnościowego od konta osobistego. Biorąc pod uwagę powyższe parametry, wybraliśmy 3 najlepsze (najtańsze) konta internetowe. Pierwsze miejsce należy do Eurobanku, w którym za prowadzenie konta nie zapłacimy nić. Wszystkie operacje są całkowicie bezpłatne. Drugie miejsce zajął Alior Bank, który mimo darmowych przelewów rości sobie prawo do opłaty za kartę debetową. Trzecie miejsce to Millenium Bank, którego warunki użytkowania są analogiczne do Alior Banku.