Pocztowy dla seniorów

– Finanse, a przede wszystkim właściwa gospodarka nimi, są podstawą nie tylko w prawidłowo funkcjonującym przedsiębiorstwie, ale także życiu codziennym. W firmach pieniądze, finanse firm, przetrzymywane są w bankach. Wszystkie firmy mają swoje konta bankowe na których lokowane są pieniądze. Podobnie lokują swoje pieniądze osoby indywidualne. Skończył się już czas przysłowiowych skarpet czy bieliźniarek. Teraz większość z nas ma w bankach swoje konta bankowe, na które przelewane są pieniądze z wynagrodzeń za pracę, emerytur, czy też zarobionych w inny sposób. Natomiast banki w swojej ofercie mają nie tylko zwykłe konta bankowe, które nawiasem mówiąc są nie oprocentowane, albo prawie nie oprocentowane, ale także konta oszczędnościowe. Konta takie są już całkiem przyzwoicie oprocentowane, dlatego decydując się na założenie konta w banku określmy najpierw swoje priorytety, starajmy się dokładnie przejrzeć oferty co najmniej kilku banków i dopiero później wybierajmy. A oferta naprawdę jest bogata i banki coraz częściej zaczynają stosować przeróżnego rodzaju bonusy oraz nawet płacą swoim klientom
– Na palcach jednej ręki można policzyć banki, które w swojej ofercie mają uczciwie oprocentowane konta bankowe /kredyt bank, bank ochrony środowiska, polbank, toyota bank/. Ale idąc tokiem myślenia banku pocztowego głoszącego hasło skarpety na zimę pieniądze na konta bankowe można stwierdzić, że Polacy nie trzymają już pieniędzy w domu, a raczej na kontach w bankach. Powinni tylko pamiętać, że mają prawo wyboru, najlepiej wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę, a w razie gdyby bank zaczął kombinować, po prostu zmienić go, a jego konto zmienić na lepsze. Często zastanawiamy się jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Różni są doradcy i różne ich opinie, różne konta bankowe mają banki, ale skoro ktoś nie potrafi sobie sam poradzić w wyborze odpowiedniej dla siebie oferty, niech skorzysta z pomocy doradcy finansowego – powiedział klient tego rynku.
Nie tak dawno ukazała się informacja o tym, że resort finansów szykuje nam rewolucję w płatnościach. Otóż obecnie ponoć 90 procent transakcji finansowych odbywa się przy użyciu gotówki. Ponoć kosztuje to rocznie prawie 10 miliardów złotych (konwoje bankowe, przechowywanie pieniędzy w skarbcach, kasjerki, produkcja nowych banknotów itd.). Resort finansów postanowił więc postawić na wirtualny pieniądz i tym samym zmniejszyć koszty. Tak więc czy tego chcemy czy nie nasze pieniądze mają spływać nie do naszych portfeli, a na konta bankowe i tylko za pomocą przelewów, zleceń stałych i kart bankowych mamy dokonywać transakcji finansowych. Są także pomysły na konta bankowe dla emerytów, którym świadczenia emerytalne przynoszą listonosze. Kosztuje to nie mniej nie więcej tylko 300 milionów złotych rocznie. Czy oznacza to, że już wkrótce emerytury będą wypłacane tylko na konta bankowe?