Jak wybrać dobre konto bankowe?

Każdy ze starających się o założenie konta bankowego chciałby trafić na jak najlepsze konta bankowe co od razu zaznaczamy wcale nie jest takie proste.

Na przykład gdyby wierzyć rankingom to aktualnie jeżeli chodzi o osobiste konta to w chwili obecnej najlepsze konta bankowe jest w chwili obecnej konto skarbonkowe getin banku za które praktycznie właściciel takiego konta nie płaci bowiem miesięczny koszt takiego konta wynosi 0 zł.

Poza tym właściciel konta ma darmowe bankomaty nie płaci opłat miesięcznych za kartę i za prowadzenie konta również nie płaci. Drugie w kolejności jest konto młodzieżowe w multibanku a trzecie ponownie w getin banku konto swobodne. A więc na podium dwa najlepsze konta bankowe getin banku więc coś chyba w tym jest i należy dokładnie sprawdzić tę ofertę. A najlepsze konta bankowe oszczędnościowe czy warto teraz wybierać takie konto i czy opłaca się bowiem na rynku oszczędnościowym chyba bardziej korzystne są lokaty bankowe.

Korzystne to znaczy wyżej oprocentowane bowiem i na lokatach bankowych i na kontach oszczędnościowych nasze pieniądze są bezpieczne. Aktualnie oszczędnościowe najlepsze konta bankowe znaleźć możemy w takich bankach jak bgżoptima, które to konto od dawna znajduje się na czele rankingów ale jest już oprocentowane tylko na 3,8% oraz w multibanku już tylko 2% oraz 1,9%.

Rzeczywiście oprocentowanie tych kont na kolana nie rzuca dlatego większość oszczędzających wybiera jednak lokaty bankowe. Ale nie brakuje też oszczędzających na konta oszczędnościowych ponieważ na konta możemy wpłacać nawet najmniejsze kwoty i również wypłacać. Z lokat bankowych wypłacać pieniędzy nie można.

Ale i na rynku kont osobistych i na rynku kont oszczędnościowych są różne oferty i dlatego wybierając najlepsze konto bankowe potrzebna jest dogłębna analiza ofert i odpowiedni dobór, bowiem nie każda oferta bankowa pasuje do każdego klienta.