Nie ma bezpłatnych kont

Czy istnieje bezpłatne konto? Wiele banków twierdzi, że tak i to właśnie u nich można znaleźć takie bezpłatne konto. Darmowe konta są w ofertach wielu banków, problem tylko w tym, że są to tylko oferty. W pogoni za klientem banki często nie przebierają w środkach, szczególnie jeżeli chodzi o konta bankowe. A dlaczego właśnie konta bankowe tak interesują banki?
– To proste, w ubiegłym roku podano taką informację, że prawie 70 procent dorosłych Polaków ma swoje konta w bankach. Wynikałoby z tego, że coraz częściej korzystamy z kont bankowych stawiając na transakcje bezgotówkowe, natomiast coraz rzadziej posługujemy się gotówką. W banku więc trzymamy swoje pieniądze i to bank na nasze zlecenie  płacił wszelkie nasze zobowiązania.Tymczasem z najnowszych analiz wynika, że tylko jedna czwarta dorosłych Polaków ma założone konta bankowe oraz, że prawie 90 procent transakcji finansowych nadal załatwianych jest za pomocą gotówki. W związku z tym resort finansów ma podjąć decyzję, aby sytuację tą zmienić i postawić na wpłaty tylko na konta oraz transakcje bezgotówkowe – również z kont. Dlatego banki tak zainteresowane są pozyskaniem jak największej ilości klientów. Tak czy inaczej problem leży w innym miejscu, mianowicie w jakim banku i jakie konto najlepiej wybrać? Każdy z nas chciałby mieć jak najlepsze konto w najlepszym banku, nie płacić za otwarcie rachunku i jego utrzymanie. Problem tylko w tym, że  to nie takie proste, nie ma bowiem nic za darmo. W związku z tym bezpłatne konto to czysta abstrakcja i naciąganie klienta. – powiedział znawca tego rynku.darmowych.
Z pewnością w podjęciu właściwej decyzji pomogą nam rankingi kont, a także wszelkiego rodzaju analizy i zestawienia. Poza tym konto oraz bank zawsze można zmienić, dlatego zakładajmy najprostsze konto osobiste z możliwością uzyskania kredytu odnawialnego, debetu i otrzymaniem karty bankomatowej. Niestety najczęściej takie konta są nieoprocentowane.  Póki co nie bezpłatne konto, ale konta najtańsze mają w swojej ofercie takie banki jak: ing bank śląski, bank bgż, lukas bank, getin bank oraz mbank i alior bank. Rozpoczynają poszukiwania najkorzystniejszych dla siebie kont bankowych powinniśmy zacząć od propozycji właśnie tych banków. Poza tym warto też sprawdzić ofertę pozostałych banków internetowych, bowiem z natury rzeczy oferta tych banków jest tańsza.