Lepsze konta

 

Coraz częściej zamiast konta w banku wybieramy konta internetowe. Dlaczego tak jest?

Głównie dlatego, że banki i konta internetowe są tańsze i tracimy mniej czasu na operacje bankowe. Na przykład mbank i jego ekonto. Bank nie pobiera pieniedzy za założenie takiego konta, nie pobiera też zadncyh opłat za przelewy internetowe wpływające oraz wypływające z tego banku i ekonta klienta oraz za zlecenia stałe /nie do pomyślenia w banku tradycyjnym/. Podobną ofertę ma jeszcze ing bank śląski oraz lukas bank. Pozostałe banki pobierają już jakieś opłaty. Może nie są to wygórowane kwoty, ale jednak są. Generalnie jednak, biorąc pod uwagę także karty bankomatowe, wydawane przy okazji zakładania kont, mbank ma mimo wszystko najkorzystniejszą ofertę. Dlaczego? Z prostej przyczyny, nie pobiera opłat za wydanie pierwszej karty visy electron, za korzystanie z bankomatów cash4you, ecard i bz wbk, za korzystanie z innych bankomatów w kraju klient płaci tylko 5 zł, a za granicą 0 zł. Poza tym klient może liczyć w tym banku na bezprowizyjne wypłaty gotówkowe oraz wysoko oprocen towane konto oszczędnościowe/5,5%/.

Wachlarz propozycji póki co jest nadal szeroki i w miarę atrakcyjny. Największym powodzeniem cieszą się konta internetowe i co z tym idzie banki internetowe. Według miesięcznika Forbes najlepszą ofertę dla małych i średnich firm ma mbank. Dlatego o konto firmowe najlepiej starać się w tym banku, chociaż dobrze jest również sprawdzić oferty w innych bankach – powiedział znawca tego rynku.

Szczególnie interesująca wydaje się propozycje ING Banku Śląskiego i jego konto firmowe z Lwem, zakładane poprzez system bankowości elektronicznej. Konto z Lwem, jak można doczytać się w ofercie, jest kontem przeznaczonym dla małych firm. Konto takie można założyć nie wychodząc z domu, czyli przez internet. System prowadzenia rozliczeń odbywa się w podobny sposób jak w bankach typowo internetowych. Do szczegółów odsyłamy wszystkich zainteresowanych na strony internetowe ING, bądź do placówek bankowych. Funkcjonowanie kont firmowych w bankach elektronicznych podobne jest jak w przypadku kont osobistych. Może tylko z tą różnicą, że przy kontach osobistych, na przykład mbank nie żąda stałych wpłat, obowiązku utrzymywania minimalnej kwoty, bez opłat za założenie i prowadzenie rachunku. Ale nie wszystkie banki internetowe proponują podobne i na takich warunkach usługi.