Kredyty dla zadłużonych

Wiele jest na polskim rynku propozycji wzięcia kredytu bez zaświadczeń. Tonący brzytwy się chwyta. I tak też w tym przypadku. Osoby, które zatraciły zdolność racjonalnego myślenia bez umiaru korzystają z instytucji zwanych potocznie parabankami. Co z takiej współpracy wynika możemy się szybko domyśleć. Pęta zadłużenia zaciska się coraz ciaśniej a my dalej brniemy w wir pożyczkowy. Czy istnieje ratunek dla zadłużonych?

Ci , którym wydaje się , że istnieje realna szansa na spłacenie przez bank naszych zobowiązań jest w wielkim błędzie. Owszem, coraz częściej możemy spotkać się z terminem „kredyt dla zadłużonych”, jednak co on oznacza w praktyce? W odniesieniu do banków komercyjnych jest to tzw. kredyt konsolidacyjny. Polega on na połączeniu wszystkich zobowiązań i ustaleniu jednej mniejszej raty. Czas na spłatę zobowiązania jest w tym przypadku wydłużony do maksimum – tak ab dłużnik z powodzeniem mógł sprostać swoim finansowym obowiązkom. Spłacasz mieszkanie, samochód, kredyt gotówkowy i debet na karcie? Kredyt dla zadłużonych jest propozycją dla Ciebie! Kredytem konsolidacyjnym można sfinansować spłatę kredytów konsumpcyjnych, gotówkowych, debetów. Dodatkowo część kredytu można spożytkować na inne dowolne cele.

Kredyt oddłużeniowy

Instytucje pozabankowe oferują konsumentów alternatywę dla kredytu konsolidacyjnego. Jest nią pożyczka oddłużeniowa. Te dwa pojęcia nie są jednak ze sobą tożsame. Kredyt dla zadłużonych, którym grozi egzekucja komornicza oferowany jest jednak na bardzo niekorzystnych warunkach. Przyznawany jest on w większości przypadków bez pokrycia w formie analizy z BIK-u, nie wymagane są także zarobki klienta. Oprocentowanie owego kredytu jest horrendalnie wysokie. Dla niektórych osób, które bnoją się komorniczej wizyty jest to jednak jedyne rozwiązanie problemu.