Korzystniejsze tańsze i szybsze w obsłudze

Jest wiele rodzajów kont bankowych w tym konta tradycyjne w tradycyjnych bankach gdzie by załatwić najdrobniejszą usługę na koncie trzeba przyjść do banku odstać swoje w kolejce oraz często zapłacić prowizję.

Istnieje też w ofercie bankowej konto online czyli konto obsługiwane przez internet. Na dzień dzisiejszy konto online cieszy się większym zainteresowaniem niż konto tradycyjne ale bankom nie brakuje jeszcze chętnych również na konta tradycyjne. O kontach bankowych napisano wiele i przeczytaliśmy już wiele. Nawet na konto online często dokonujemy wpłat w bankach a to dlatego, że nadal brakuje tak zwanych wpłatomatów. Co to są wpłatomaty i na jakich zasadach działają? Otóż wpłatomaty sa to urządzenia umożliwiające nam przekazanie odpowiednich środków na nasz rachunek bankowy. Czyli po prostu pozwalają na zasilenie naszego konta osobistego. Kilka zdań jak działają wpłatomaty. Otóż wkładamy do urządzenia kartę i podajemy kod PIN i następnie wsuwamy do odpowiedniej kieszeni wpłatomatu banknoty. Najwyżej może ich być kilkadziesiąt, ale to już zależy do urządzenia. Wpłatomat szybko przeliczy wartość banknotów i kiedy na ekranie pojawi się raport operacji musimy to zaakceptować. Pieniądze znajdą się na naszym koncie już po kilkudziesięciu minutach. Trzeba też pamiętać aby banknoty nie były zniszczone. W bankach z prowizja za wpłacanie pieniędzy na nasze konta jest różnie i jedne banki pobierają z tego tytułu prowizje a inne nie. Podobnie jest z wpłatomatami gdzie jedne pobierają opłaty a inne nie warto jeszcze dodać że wysokość opłat zależy od wpłacanych kwot. To tyle jeżeli chodzi o wpłacanie pieniędzy na konta za pomocą wpłatomatów.

Niestety takich urządzeń jest niewiele i najczęściej tylko w większych miastach można dokonywać takich operacji. Tak więc musimy zadecydować jakie konto nam najbardziej odpowiada konto online czy konto tradycyjne i po prostu dobrać dla siebie jak najbardziej korzystne.