Konto internetowe jest niezbędne w XXI wieku

Konto internetowe pozwala nam na szybkie i sprawne zrealizowanie wielu operacji finansowych. Większość banków dostęp do bankowości internetowej oferuje za darmo bądź tez za niewielka opłatą. W niektórych przypadkach możemy otworzyć rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy tylko i wyłącznie przez Internet , np. konto dbNET w Deutsche Banku. Otwierając konto internetowe musimy liczyć się z sytuacją, że chcąc załatwić niektóre sprawy za pośrednictwem pracownika banku zapłacimy dość wysoką prowizję. Konto internetowe umożliwia nam wykonanie przelewów, doładowanie telefonu w systemie pre – paid, otworzenie konta oszczędnościowego bądź tez lokaty terminowej, również prowadzenie rachunku giełdowego.

 

Konto internetowe zdobyło swoja popularność szczególnie wśród studentów, którzy pobierając stypendium naukowe, czy tez socjalne musza posiadać rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy. Karta kredytowa dla studentów ostatnio zdobywa sobie coraz większe grono młodych ludzi. Wniosek o jej wydanie student może złożyć również przez Internet. Ważne jest to, ze z konta internetowego możemy korzystać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu, zarówno w kraju jak i za granicą, podczas wakacji czy tez świąt.
XXI wiek to wiek nowych technologii, ciągłego przemieszczania się z miejsca na miejsce i braku czasu, właśnie dla tego konto internetowe stało się niezbędnym elementem ułatwiającym funkcjonowanie na świecie. Dziś chyba każda osoba  posiada rachunek w banku, a większość z nich również ma dostęp do Internetu, płaca rachunki za telefony, energię elektryczną czy też gaz, kupują bilety lotnicze i autobusowe. Czy możemy sobie wyobrazić sytuacje w której konto internetowe by nie istniało?