Jak działa portfel MasterPass?

Nowoczesna usługa oferowana przez MasterCard ułatwia robienie zakupów przez Internet. Za pomocą elektronicznego portfela dokonamy płatności z karty szybko i bezpiecznie. W jaki sposób funkcjonuje portfel MasterPass?

Portfel elektroniczny to usługa umożliwiająca dokonywanie płatności za transakcje przeprowadzane w Internecie. Taką możliwość oferuje Raiffeisen Polabank wraz z organizacją płatniczą MasterCard. W elektronicznym portfelu możemy bezpiecznie przechować dane kart, z których realizujemy transakcje internetowe. Taka opcja pozwala bezpiecznie i wielokrotnie korzystać w Internecie z tych samych kart, bez konieczności każdorazowego wypełniania formularza.

Warunki techniczne

Do korzystania z portfela elektronicznego potrzebny jest dostęp do Internetu i odpowiednie urządzenie, np. telefon, tablet lub komputer. Usługa MasterPass jest bezpłatna. Można z niej korzystać z każdego miejsca na świecie. Płatności za pomocą portfela elektronicznego są możliwe do przeprowadzenia w sklepach internetowych, na których stronach występuje oznaczenie MasterPass.

Jak korzystać z Master Pass?

Korzystanie z portfela MasterPass jest bardzo proste, jednak by móc dokonywać tego typu płatności, najpierw musimy taką usługę aktywować. Do rejestracji MasterPass potrzebne jest konto w Raifeisen Polbanku i aktywna karta debetowa lub kredytowa. Najpierw musimy wypełnić wniosek, w którym należy podać numer telefonu przypisany do rachunku bankowego. Następnie do systemu wprowadzamy kod otrzymany w wiadomości SMS na podany numer telefonu. Kolejny krok to ustalenie hasła do systemu i podanie swojego adresu e-mail, który jest niezbędny do logowania w MasterPass. Po zalogowaniu wybieramy karty, z których będziemy korzystać za pomocą portfela elektronicznego. Na koniec należy skonfigurować swój mPIN do wybranych kart.

Kupowanie z MasterPass

Gdy chcemy i mamy możliwość skorzystania z portfela MasterPass, należy wybrać opcję „kupuj z MasterPass”, następnie musimy zalogować się do systemu. We własnym portfelu wybieramy kartę, z której chcemy dokonać płatności i podajemy mPIN. Korzystając z portfela elektronicznego, mamy możliwość rozłożenia transakcji na raty, ta opcja jest dostępna przy płatnościach powyżej 300 zł. Transakcję możemy rozłożyć na 5 do 30 rat, natomiast okres spłaty jest ustalany indywidualnie przez klienta.

Transakcje dokonywane za pomocą portfela MasterPass są bezpieczne, ponieważ bank nie przekazuje danych kart zapisanych w portfelu do sklepów internetowych. Dodatkowo każda płatność musi być potwierdzona mPIN-em, ustalonym przez właściciela portfela elektronicznego.