Duża kasa z zagranicy

Zwykłe konta osobiste, konta bankowe dla firm, konta internetowe, rachunki oszczędnościowe i konta walutowe, porównania, rankingi – wybór szeroki, a decyzja trudna. Ofert jest wiele, zróżnicowane oprocentowanie, opłaty bankowe, koszty utrzymania, warunki. Dlatego przy wyborze tego najkorzystniejszego dla siebie konta należy zadecydować o co tak naprawdę nam chodzi, co dla nas jest najważniejsze. Czy na przykład oprocentowanie konta, czy może opłaty za jego prowadzenie, a może jeszcze coś innego. Podobnych problemów najczęściej nie ma klient, który chce założyć w banku konto walutowe. W przypadku kont walutowych, aż takiej konkurencji raczej nie ma, ale już niedługo może być, bowiem coraz więcej Polacy pracujący za granicą przelewają na swoje konta w Polsce.
– To prawda już niedługo banki mogą rywalizować ze sobą na konta walutowe. Tylko w ubiegłym roku przelewy zagraniczne Polaków pracujących za granicą opiewały na ponad 4,2 mld euro. Przewiduje się, że w tym roku kwoty mogą być jeszcze większe jest więc o co walczyć – na przykład na przelewy zagraniczne, które są dość drogie. Skąd nagle taka kasa z zagranicy? – pyta znawca tego rynku.
Po prostu na zachodzie zmienia się koniunktura, lepsza sytuacja jest na rynkach pracy, przede wszystkim niemieckim. Przypomnijmy jeszcze, że w 2007 przelewy zagraniczne naszych gastarbeiterów z krajów zachodnich opiewały łącznie na 5,2 mld euro. Za miesiąc otwiera się niemiecki rynek pracy, w związku z tym przewiduje się za za odrę wyjedzie ponad pół miliona Polaków. A wówczas strumień euro na konta walutowe otwarte w bankach polskich może być jeszcze większy. Banki muszą więc zawalczyć o polskich emigrantów, o ile interesuje ich europejska waluta zarabiana przez Polaków za zachodnią granicą. Muszą się jednak śpieszyć, bowiem jeżeli w naszym kraju nic się nie zmieni, jeżeli nie wróci koniunktura to może stać się, że wielu naszych rodaków pozostanie na stałe za granicą, a wtedy będą juz przelewać swoje pieniądze w bankach zachodnich.
– W ramach osobistych kont walutowych w deutsche banku można wyłącznie dokonywać transakcji bezgotówkowych. Oprocentowanie na tych kontach jest zmienne i najczęściej waha sie w granicach zera procent, natomiast opłaty, przelewy internetowe i przelewy zagraniczne są zgodne z taryfikatorami bankowymi. Są dostępne na stronach internetowych oraz na tablicach ogłoszeniowych banku – powiedział pracownik deutsche banku.
.