Bezpłatne przelewy

Kredyty, lokaty i konta bankowe – osobiste lub oszczędnościowe. Konta dla klientow indywidualnych i dla firm – mnogość ofert  bankowych sprawia, że przeciętny klient zaczyna się w tym wszystkim gubić. Wydawać by się mogło, że bankom o to właśnie chodzi, bowiem najczęściej oferty bankowe reklamowane w mediach czy też na ulotkach reklamowych, najczęściej mijają się z rzeczywistymi produktami bankowymi. Wspomnijmy jeszcze raz reklamę lokaty w pko bp. Bank ten w swoim spocie reklamowym informował klientów o rocznym oprocentowaniu lokaty w  wysokości 6% w skali roku i każdy zdrowo myślący człowiek myślałby, że start oprocentowania lokaty rusza z chwilą podpisania umowy z bankiem. Niestety nie w pko bp, okazało się bowiem, że to bank przyznał sobie prawo decydowania od kiedy zaczyna się oprocentowanie –  klient dowiadywał się o tym dopiero w placówce banku podczas próby założenia takiego depozytu.
– No właśnie i za ten wyczyn bank pko bp zapłacił prawie 6 milionów złotych. Tylko co to jest dla takiego banku jak pko bp, który za reklamę Szymona Majewskiego zapłacił mu prawie 3 miliony złotych… Czy podobne “atrakcyjne” propozycje można znaleźć w innych efertach bankowych?. Z pewnością w szeroko reklamowanych “darmowych” kontach bankowych, bez których w dzisiejszej dobie trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. Oferta kont bankowych jest również bardzo bogata, a banki wprost prześcigają się w promowaniu swoich kont: 0 złotych za otwarcie konta, 0 złotych za przelewy internetowe, 0 złotych za wydanie i korzystanie z karty bankomatowej oraz sieci bankomatów – takie propozycje to już standard. Szkoda tylko, że banki nie podają opłat ukrytych, o których najczęściej klient dowiaduje się kiedy przychodzi mu zapłacić. Banki takie praktyki stosują i prawdopodobnie będą stosować – powiedział znawca tego rynku.
Skoro jesteśmy przy kontach bankowych to z całą mocą należy podkreślić, że najkorzystniejsze oferty kont bankowych mają banki internetowe. Aktualnie w rankingach prowadzi multibank ze swoimi kontami konta młodzieżowego oraz multikonta Jestem. No i nie należy też zapominać o mbanku i jego ekoncie, które od dawna plasuje się w czołówce najlepszych kont. W bankach klasycznych najczęściej są wymieniane bezpłatne przelewy internetowe. W bankach internetowych bezpłatne przelewy internetowe to tak zwana “oczywista oczywistość”. Generalnie jednak są to najtańsze banki i warto do ich oferty zaglądać.
– Trudno przejść obojętnie obok takich propozycji jak: 0 złotych za otwarcie i prowadzenie takiego rachunku, 0 złotych za przelewy internetowe wewnętrzne i zewnętrzne, za zlecenia stałe i przelewy zus/us, kartę debetową, usługę e-transfer, operacje bezgotówkowe oraz szereg innych. Taką ofertę ma mbank. Poza tym najlepszy bank internetowy w Polsce proponuje dostęp do rachunku przez 24 godziny na dobę z każdego punktu na świecie, oszczędność czasu i pieniędzy. Ekonto ma także wiele innych zalet, które jeszcze można byłoby długo wyliczać – zachwala mbank i jego rachunek jeden z jego klientów.