Autocasco-warto się zabezpieczyć

Jak wszystkim wiadomo polskie drogi mają wiele do życzenia, sprawność ruchu drogowego w miastach także. W takich warunkach łatwo o stłuczki, uszkodzenia samochodu i ogólne usterki. Podczas takiej sytuacji potrzebny jest zastrzyk finansowy, by pokryć nabyte szkody. Właśnie wtedy przydaje się nam ubezpieczenie, jakim jest autocasco. Ta forma ubezpieczenia jest nieobowiązkowa, chętni wykupują je dobrowolnie. To kolejny rodzaj zabezpieczenia w życiu, tak jak lokaty bankowe czy fundusze inwestycyjne. Należy przyznać, że bardzo przydatne. Autocasco chroni nasze portfele w razie kradzieży auta, jego uszkodzenia w kolizji, pożaru, zniszczenia przez czynnik chemiczny na zewnątrz, powodzi i innych zjawisk atmosferycznych oraz w razie zderzenia się ze zwierzęciem.

 

Na rynku mamy do wyboru szerokie pole propozycji autocasco. Także z góry zarezerwujmy sobie trochę czasu na wybór dogodnej propozycji. Z pewnością Internet będzie dobrym i wygodnym źródłem informacji. Polisa autocasco sama w sobie jest dość droga, wiec trudno będzie znaleźć coś w niskiej cenie. Lepiej zdecydować się na ofertę, która nie wyklucza żadnych części samochodu, jak np. szyby. Gdy płacimy, nie ryzykujmy, że akurat ta uszkodzona część nie jest pod ochroną ubezpieczenia.
Umowa autocasco jest zawierana maksymalnie na 12 miesięcy. Instytucje ubezpieczeniowe ustalają wysokość uiszczanej składki (płaconej w ratach lub jednorazowo), na zasadzie wartości na rynku naszego samochodu. Oczywiście możemy liczyć na pewne zniżki, jednak przysługują nam gdy jesteśmy kierowcami już parę lat, a nasza jazda jest bezpieczna i bezkolizyjna. Możemy liczyć na mniejsze składki w autocasco, także gdy dobrze zabezpieczamy auto, a także gdy długo należymy do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego.