Analiza oferty dla klientów indywidualnych Banku Pekao

Bank Pekao SA jest jednym z najstarszych banków w Polsce. Jego korzenie sięgają 1929 roku. Jest też jednym z największych banków oferujących produkty i usługi bankowe dla klientów indywidualnych.

Oferta Banku Pekao jest atrakcyjna i bogata. Obejmuje zakres od kont bankowych do kredytów. Bank obsługuje nie tylko klientów indywidualnych. Oferta bankowa skierowana jest również do przedsiębiorstw. Do 1989 roku właścicielem Banku Pekao SA był Skarb Państwa. W 1998 roku zapadła decyzja o sprywatyzowaniu banku, a rok później strategicznym udziałowcem została włoska grupa kapitałowa UniCredito Italiano.

Bank stawia na bankowość elektroniczną

Początkowo Bank Pekao SA nieco zaniedbał dziedzinę bankowości elektronicznej. Prawdopodobnie przyczyną była mocno rozbudowana sieć placówek oraz profil klienta. Obecnie bank stawia na bankowość elektroniczną. Ostatnio system obsługi internetowej przeszedł gruntowną modernizację.

Ekspresowe pieniądze na dowolny cel

Ekspresowa pożyczka w Banku Pekao dostępna jest dla wszystkich klientów, ale klienci posiadający w tym banku rachunki osobiste mogą liczyć na specjalne warunki. Promocyjne warunki kredytowania spłaty kredytu oraz koszt pożyczki to największe atuty tego produktu.

Bogata oferta rachunków

Bank Pekao oferuje swoim klientom aż 9 różnorodnych rachunków bankowych. Każdy starający się o założenia konta w tym banku może coś ciekawego dla siebie znaleźć. Konto w tym banku można założyć przez Internet lub w placówce banku, a cała procedura założenia trwa od kilku do kilkunastu minut. Bardzo ciekawie prezentuje się oferta rachunku bankowego Eurokonto Aktywne Plus, które jest praktycznie darmowe. W ramach tego rachunku można liczyć na darmowe przelewy, zlecenia stałe, na prowadzenie konta walutowego i oszczędnościowego czy 0 zł za szeroki pakiet assistance. Poza tym właściciele konta mogą korzystać z programu rabatowego Galeria Rabatów. Ale to nie wszystko: oferta jest znacznie bogatsza, warto więc dokładnie ją sprawdzić.

Nowa oferta kredytu mieszkaniowego

Warto zapoznać się z nową ofertą kredytu mieszkaniowego w Banku Pekao, dostępną dla wszystkich klientów zabiegających o kredyty mieszkaniowe. Bank proponuje nie tylko kredyty w polskiej walucie, ale również w obcej. Poza tym przewiduje aż 12-miesięczne wakacje kredytowe i nie pobiera opłat za promesę ważną aż 60 dni. Kredyt mieszkaniowy w Banku Pekao można zaciągnąć aż na 30 lat, do wyboru są raty równe i malejące, natomiast zabezpieczeniami są: hipoteka nieruchomości oraz cesja praw z ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

Niskie oprocentowanie lokat

Niestety, Bank Pekao – mimo zachęt do korzystania z lokat – nie ma do zaoferowania swoim klientom ciekawych propozycji. Ani Lokata Mobilna, ani Lokata Elastyczna nie zachęcają wysokim oprocentowaniem. Pierwsza oprocentowana jest jedynie na 1,55 proc. w skali roku, a druga jest niewiele wyżej – bowiem tylko na 1,74 proc. Najlepsze na rynku lokaty terminowe oprocentowane są nawet na 4 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie mają w swojej ofercie np. mBank czy Raiffeisen Bank.

Inne produkty

Bank Pekao ma w swojej ofercie wiele innych produktów oraz usług, które warto przeanalizować, np. karty kredytowe, płatności mobilne PeoPay, rachunek oszczędnościowy dla dzieci Mój Skarb czy oferta bankowości osobistej Premium, a także wiele usług w ramach bankowości elektronicznej.